Organizasyonel Yapı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.
Her alt kurul 1 direktörün yanında koordinatörlerden oluşur. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmakta.

Marka ve Pazarlama Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, işletmenin temel alanları olarak görülen markalaşma ve pazarlama disiplinlerinde aktiviteler düzenleyen, bu alanlarda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruludur.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün şu an faaliyet gösteren en köklü alt kurullarından olan Marka ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Digital Marketing Academy, Digital Marketing Challange ve Boğaziçi Marka Zirvesi’dir. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen marka sohbetleri ve pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve marka-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

 

Bu yıl 22-23 Mayıs tarihlerinde 8.si gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi, marka ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

 

Bu yıl 11-16 Ocak tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek olan Digital Marketing Academy dijital pazarlamanın temellerini öğrenmek ve dijital pazarlama konusunda daha derin bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilere, pazarlama departmanlarından üst düzey yöneticilerden ve alanın tanınmış isimlerinden eğitim alabilme fırsatı sunmaktadır. Ardından yapılacak olan Digital Marketing Challenge ile DMA katılımcıları, öğrendiklerini direkt olarak uygulama ve öğrenimlerini birer deneyime dönüştürme fırsatı yakalayacaklar.

Ocak ve Şubat ayları arasında gerçekleştirilecek olan Digital Marketing Challange, önemi giderek artan dijital platformlara, pazarlama özelinde eğilen sanal ortamda gerçekleştirilecek; Türkiye’nin üniversite düzeyinde düzenlenen ilk ve tek dijital pazarlama yarışmasıdır. Dijital pazarlama alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kariyerlerini bir üst seviyeye taşımalarını amaçlayan, günümüzde önemi giderek artan  dijital pazarlamanın temel taşlarına dokunan bir yarışmadır.

Alt Kurul Direktörü:

İremsu Can
iremsu.can@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Alpcan Köprü
alpcan.kopru@buik.net

Özlem Damla Arık:
damla.arik@buik.net

Sacid Şamil Göğebakan
samil.gogebakan@buik.net

Tuana Türedi
tuana.turedi@buik.net

İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün alternatif yanlarından birini temsil eden Reklamcılık ve Medya Alt Kurulu düzenlediği etkinliklerle reklam dünyasının atmosferini Boğaziçi Üniversitesi’ne taşıyor. BUİK, Reklamcılık ve Medya Alt Kurulu ile Boğaziçi’nde reklamcılık ve iletişim sektörüne dair faaliyet gösteren tek kulüp özelliğini taşımaktadır. Alt kurulun asıl amaçları arasında, iletişim ve reklamcılık sektöründe kariyer hedefleyen öğrencilere bu yolda yardımcı olmak, onlara ilgilendikleri alanda faydalı olacak aktiviteler düzenlemek yer alıyor.

 

Reklamcılık ve Medya Alt Kurulu’nun yıl içerisinde düzenlediği en büyük etkinliği Adhere Reklamcılık Günleri’dir. Bunun yanı sıra Advise Reklamcılık Akademisi ve Boğaziçi Medya Ödülleri etkinlikleri, sektörel eğitimler, workshoplar ve geziler ile güzel vakit geçirirken aynı zamanda üyelerine kendilerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

 

 

Advise Reklamcılık Akademisi, sektörde çalışmayı düşünen öğrencilere sektör özelinde ilham verici konuşmalarla beraber daha çok şey deneyimleyebilecekleri interaktif workshoplara katılma imkanı sunuyor. Workshop ağırlıklı bir programa sahip etkinlikte öğrencilere tecrübe kazandırmak, alanı daha iyi tanıtmak ve ilham kaynağı olabilecek isimlerle bir araya getirmek etkinliğin amaçlarıdır. İlham verici kısa oturumlarla başlayan etkinliğin devamında katılımcılar sektörün geniş yelpazesinde yer alan alanların içerisinden seçilen workshoplara katılarak sektörü birçok farklı yönüyle deneyimleyebiliyor. Bu sene 2.si düzenlecek etkinlik 21-22 Kasım’da gerçekleşecek.

 

Bu sene 14.sü düzenlenecek olan ADhere Reklamcılık Günleri reklamcılığa dair güncel konuların irdelendiği, kampüsün tek reklamcılık etkinliğidir. Sektörden önde gelen isimlerin, markaların ve ajansların yanı sıra ünlü isimler ve influencer’ların katılımıyla gerçekleşmektedir. Adhere, katılımcılarının gelişimini desteklemekte ve bu alanda kariyer düşünen öğrencilerin amaçları doğrultusunda sektörle tanışma adımları için önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bu sene 27-28 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleşecek ADhere Reklamcılık Günleri ile reklamcılığın kalbi bu sene de Boğaziçi’nde atmaya devam edecek.

 

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Boğaziçi Medya Ödülleri, yıl boyunca en sevilen markaların, reklamların ve medya alanında saygın isimlerinin buluşturulacağı bir ödül töreni olacak. Çeşitli kategorilerden “en”lerin seçileceği etkinlik Haziran ayında gerçekleşecek

Alt Kurul Direktörü:

Halit Yavuz
halit.yavuz@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Ahmet Aybars Duman
aybars.duman@buik.net

Elif Bucak
elif.bucak@buik.net

Hakan Çorbacıoğlu
hakan.corbacioglu@buik.net

Tuğçe Fındık
tugce.findik@buik.net

İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, çeşitli alanlarında birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini ve iş dünyasını yakından tanımalarını hedefleyen alt kuruludur. Alt Kurul’un sene içinde düzenlediği ana etkinlikler sırasıyla Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Günleri, Boğaziçi Finance Challenge ve Boğaziçi Sales Challenge’dır.

Alt kurulumuzun açılış etkinliği olarak düzenleyeceğimiz Yönetim ve Liderlik Günleri, 25-29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’nin en çok CEO yetiştiren lider üniversitesi olarak, lider markaları ve çeşitli alanlardan yöneticilerin ağırlanacağı zirvemizde liderliğin farklı yönlerine ve alanlarına yer verilecek. Etkinliğimizde hafta içi üç gün ikişer oturum gerçekleşecek olup hafta sonu online case çözümleri ve online mülakatlar olacak. Etkinlik online platformda gerçekleşecek.

Bu sene üçüncüsü 16 Ocak’ta gerçekleşecek Boğaziçi Finance Challenge, finans sektörü ve kurumsal finansla ilgili 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin şirketlerle buluşup bu alanı deneyimlemelerini sağlayan finans yarışmasıdır. Yarışmaya ekipler ikişer kişi olarak başvurur, başvurular arasından yapılan CV elemesi sonucunda başvuran ekip sayısı yarıya düşürülüp kendilerine ön eleme vakaları gönderilir. Ön eleme vakalarının çözümleri sonucunda jüri heyeti ve okulumuz akademisyen kadrosunun desteği ile final etabına katılacak 8-10 ekip belirlenir. Bu yıl etkinliğimizin final etabı da online olarak gerçekleştirilecektir. Vaka çalışmalarının sonucunda ilk 3 ekip belirlenir ve final töreninde kazanan ekibe büyük ödül takdim edilir.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından geçtiğimiz sene ikincisi gerçekleştirilmiş olan Boğaziçi Sales Challenge, bu yıl 8 Mayıs’ta olacak. Türkiye’nin üniversite öğrencilerine yönelik ilk satış yarışması olan Boğaziçi Sales Challenge kapsamında yarışmaya ikişer ekipler halinde başvurular alınır. Bu başvurular arasından CV elemesi yapılır ve seçilen ekiplere bir ön eleme vakası yollanır. Online yollanan ön eleme vakalarının sonucunda 10 ekip finalist olmaya hak kazanır ve etkinlik günü Strategy ve Negotiation olmak üzere iki farklı vakaya girerler. Final töreninde kazanan ekibe büyük ödül verilir.

Alt Kurul Direktörü:

Nursu Sofugil
nursu.sofugil@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Hilal Nuhut
hilal.nuhut@buik.net

İbrahim Emre Köksal
emre.koksal@buik.net

Mehmet Yılmaz
mehmet.yilmaz@buik.net

Nida Kırcalı
nida.kircali@buik.net

FinTech Alt Kurulu‘nun bu seneki ilk etkinliği, Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan 10 senedir var olarak bir BUİK klasiği haline gelen Finance Break. Geçtiğimiz yıllarda Mehmet Şimşek, Gazi Erçel, İbrahim Turhan, Andrew Vorkink, Donatello Galli, Burak Saltoğlu ve Refik Erzan gibi önemli isimleri ağırlayan Finance Break’te önemli finans konularını masaya yatırılacak.

 

İkinci etkinliği bu sene ilk defa düzenlenecek olan Cryptonshore: Boğaziçi Cryptocurrency Competition. Yarışma sponsordan alınacak anlık verilerle öğrencilere çeşitli kriptoparalar üzerinden yatırım yapması ve en fazla kazanç sağlayanın kazanması prensibiyle ilerleyecektir. Türkiye’de ilk defa yapılacak olan bu kriptolara yarışmasının amacı öğrencilere yatırımın bu aracını da deneyimletmektir.

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan Only Bitcoin Days, bitcoin ile ilgili farkındalığı arttırmak ve katılımcılara bu alanın tarihi, datascience, şirket ve provider yüzünü göstermek amacıyla bu sene ilk defa düzenlenecektir.

Alt Kurul Direktörü:

Burcu Naldöven
burcu.naldoven@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Emirhan Yücetepe
emirhan.yucetepe@buik.net

Eralp Kaan Karduz
kaan.karduz@buik.net

Hadiye Derya İnanöz
derya.inanoz@buik.net

Ümit Emre Çimen
emre.cimen@buik.net

Boğaziçi’nin ekonomi alanında faaliyet gösteren tek kulübü olan İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Ekonomi ve Yatırım Alt Kurulu, uzun yıllardır Boğaziçi öğrencilerinin ve tüm Türkiye’den öğrencilerin katılımıyla sayısız büyük etkinlik düzenliyor. Alt kurulumuz, son yıllarda düzenlediği Boğaziçi Ekonomi KongresiBoğaziçi Ekonomi  ve Yatırım Sohbetleri, Investimate Sanal Yatırım Yarışması etkinlikleriyle birçok öğrencinin ilgisini çekmeyi başardı.

 

LAltı senedir düzenlediğimiz Boğaziçi Ekonomi ve Yatırım Sohbetleri bu yıl da iddialı isimlerin ağırlanmasıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Yapı Kredi Başekonomisti Cevdet Akçay, ülkemizin değerli ekonomistlerinden Mahfi Eğilmez ve Özgür Demirtaş gibi isimleri ağırladı. Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri ekonomiye yön veren isimlerle yüzlerce öğrenciyi bu yıl da üç haftalık periyotlarla düzenli bir şekilde bir araya getirmeye devam edecek.  Bu yıl ilki 27 Ekim’de gerçekleşecek etkinliğimiz Uğur Gürses ve Acar Baltaş gibi değerli isimleri öğrencilerle buluşturacak.

 

Türkiye’nin en kapsamlı sanal yatırım yarışması Investimate‘te yarışmacılar, 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’dan alınan anlık verileri kullanarak hisse senedi, viop, varant gibi çeşitli işlemleri kullanarak sanal 100.000 TL’lerini artırmaya çalışıyor. 6 hafta sonunda bakiyesini en çok artıran 50 kişinin yazdığı strateji raporları alanında yetkin jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilerek değerlendirme sonuçlarına göre ödüllerimiz sahiplerini buluyor. Bunun yanında her hafta bakiyesini yüzdelik oranda en çok artıran yarışmacılarımız da haftalık ödül alma hakkı kazanıyor. Investimate bu sene yenilikçi hali ile 14 Aralık’ta yatırım tutkunlarının karşısına çıkacak. Kayıt olmak için Investimate sosyal medya platformlarını takip edebilirsiniz.

 

Türkiye’nin en büyük ve en köklü öğrenci kariyer kulübü Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, Boğaziçi Ekonomi Kongresi’nin 11.’si ile bu alanda kendini geliştirmek, farkındalık kazanmak ve gündemi yakalamak isteyen öğrenciler için Nisan’da sevenleri ile buluşuyor. İki gün boyunca birbirinden değerli ekonomistler, üst düzey yöneticiler ve alanında saygın akademisyenler ağırlayacak olan Boğaziçi Ekonomi Zirvesi, bu sene pandeminin gidişatına göre ya Garanti Kültür Merkezi’nde ya da online bir platform üzerinden gerçekleşecek.

Alt Kurul Direktörü:

Akın Semih Pur
akin.pur@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Aylin Olgun
aylin.olgun@buik.net

Oğulcan Sustam
ogulcan.sustam@buik.net

Ömer Demirtaş
omer.demirtas@buik.net

Pamir Bulut
pamir.bulut@buik.net

Önceki adı İş ve Kariyer Alt Kurulu olan Girişimcilik Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 67 yıllık birikim ve deneyimi ile çalışmalarını yürütmektedir. Temel misyonu, üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde arzu ettiği “fikirlerini iş dünyasıyla buluşturarak girişime dönüştürmek” konusunda  öğrencilere olanaklar sağlamaktır.

Pek çok girişimci ruhlu üniversite öğrencisinin yenilikçi fikirleri olmasına karşın bunların hayata geçemeden kaybolduğu günümüz şartlarında Girişimcilik Alt Kurulu, öğrencilerin hayalleri ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü vazifesi görmektedir.

Bu sene dördüncü kez gerçekleşecek How to Start Girişimcilik Zirvesi ile, girişimcilik alanına ilgi duyan öğrencilerin kendilerini geliştirmesi, ilham alması ve network oluşturması için imkanlar sunuluyor. Alanında önde gelen isimlerin yer aldığı zirvede geçen sene Acun Ilıcalı, Kaan Sekban, Sean Yu gibi birbirinden değerli isimler ağırlandı ve deneyimleri birçok gence örnek oldu. Zirve bünyesinde gerçekleştirilen Startup-garden’da benzinlitre, sertify, userguiding gibi birçok start-up’ın meraklılarıyla buluşması sağlandı.

InnoBU adıyla gerçekleştirilecek olan inovasyon yarışmasında gençlerin inovatif taraflarını şirketlerle buluşturmak, onlara kendilerini geliştirip kanıtlayabilecekleri bir yarışma ve network ortamı sağlamak hedefleniyor. Yarışma boyunca katılımcıların tam bir inovasyon ve fikir geliştirme deneyimi yaşamaları sağlanıyor.

Tea&Talk – Girişimcilik Sohbetleri, iş dünyasında kendini kanıtlamış şirket yöneticilerinin ve kurucularının tecrübelerini öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamakla beraber gerçekleştirdiği girişimlerle takdir toplamış genç girişimcileri de üniversite öğrencileriyle buluşturmaktadır. Geçtiğimiz yıl Alp Saul, Tolga Tatari, Emrah Kaya ve Osman Koç gibi isimleri bu etkinliklerimiz kapsamında öğrencilerle buluştu ve iyzico, yemeksepeti ve armut gibi yükselen girişimler de ofislerinde ziyaret edilerek üyelere bu girişimlerin ofis ortamlarını keşfetme olanağı sağlandı.

Alt Kurul Direktörü:

Ali Kağan Kılıç
ali.kilic@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Burak Yücel
burak.yucel@buik.net

Ece Kılıç
ece.kilic@buik.net

Feriha Mesra Aktaş
mesra.aktas@buik.net

Oğuz Ceylan
oguz.ceylan@buik.net