Organizasyonel Yapı

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.
Her alt kurul 1 direktörün yanında koordinatörlerden oluşur. Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmakta.

Marka ve Satış Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, işletmenin temel alanları olarak görülen satış, pazarlama ve marka iletişimi disiplinlerinde aktiviteler düzenleyen, bu alanlarda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere ve bu alanlara ilgili duyup kulüpçülük faaliyetlerinde bulunmak isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruludur.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün şu an faaliyet gösteren en köklü alt kurullarından olan Marka ve Satış Alt Kurulu’nun yıl içinde düzenlediği büyük çaplı etkinlikleri; Boğaziçi Sales Challenge, Boğaziçi Satış Akademisi ve Boğaziçi Marka Zirvesi’dir. Bu etkinliklere ek olarak, sene boyunca düzenlenen satış ve pazarlama eğitimleri, şirket gezileri ve satış-pazarlama alanlarının duayenlerinin ağırlandığı tea&talk programlarıyla, kendi bünyesindeki organizasyon ekibine ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine hizmet etmektedir.

 

Bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Boğaziçi Marka Zirvesi, marka iletişimi ve pazarlama alanının kulüpler düzeyinde en kapsamlı ve en ilgi çekici etkinliğidir. Zirve içeriği; sponsor marka oturumlarında, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin satış ve pazarlama hikayelerinden, bu alanlarda duayen olmuş isimlerin bireysel oturumlarından ve zirve içeriğinin ilgi çekiciliğini artıran kreatif oturumlardan oluşmaktadır.

 

Bu yıl Mart-Mayıs ayları arasında gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Sales Challenge, satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin; eğitim, deneyim, mentorluk ve ödül desteğiyle kariyerlerini bir üst seviyeye taşımalarını amaçlayan, alanında Türkiye’de ilk ve tek olan, strateji ve uzlaşma gibi satışın temel taşlarına dokunan bir yarışmadır.

 

Satış alanında kariyer hedefleyen öğrencilerin satış ile ilgili bilgilerini zenginleştirmek ve bu alanda daha geniş bir perspektif kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bir başka büyük etkinlik olan Boğaziçi Satış Akademisi de Marka ve Satış Alt Kurulu tarafından gerçekleştirilmektedir. Boğaziçi Satış Akademisi, bu yıl 29 Şubat-1 Mart’ta gerçekleşecek.

Alt Kurul Direktörü:

Afra Yel
afra.yel@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Mete Koray Gergin
mete.gergin@buik.net

Buse Ağlar
buse.aglar@buik.net

Buğrahan Karabulut
bugrahan.karabulut@buik.net

Nursu Sofugil
nursu.sofugil@buik.net

İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün alternatif yanlarından birini temsil eden Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu düzenlediği etkinliklerle reklam dünyasının atmosferini Boğaziçi Üniversitesi’ne taşıyor. BUİK, Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu ile Boğaziçi’nde reklamcılık ve iletişim sektörüne dair faaliyet gösteren tek kulüp özelliğini taşımaktadır. Alt kurulun asıl amaçları arasında, iletişim ve reklamcılık sektöründe kariyer hedefleyen öğrencilere bu yolda yardımcı olmak, onlara ilgilendikleri alanda faydalı olacak aktiviteler düzenlemek yer alıyor.

 

Reklamcılık ve Pazarlama Alt Kurulu’nun yıl içerisinde düzenlediği en büyük etkinliği Adhere Reklamcılık Günleri’dir. Bunun yanı sıra Advise Reklamcılık Akademisi ve Digital Marketing Challenge etkinlikleri, sektörel eğitimler, workshoplar ve geziler ile güzel vakit geçirirken aynı zamanda üyelerine kendilerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

 

 

Bu sene 13.sü düzenlenecek olan ADhere Reklamcılık Günleri reklamcılığa dair güncel konuların irdelendiği, kampüsün tek reklamcılık etkinliğidir. Sektörden önde gelen isimlerin, markaların ve ajansların yanı sıra ünlü isimler ve influencer’ların katılımıyla gerçekleşmektedir. Adhere, katılımcılarının gelişimini desteklemekte ve bu alanda kariyer düşünen öğrencilerin amaçları doğrultusunda sektörle tanışma adımları için önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bu sene 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ADhere Reklamcılık Günleri ile reklamcılığın kalbi bu sene de Boğaziçi’nde atmaya devam edecek.

 

Advise Reklamcılık Akademisi, sektörde çalışmayı düşünen öğrencilere sektör özelinde ilham verici konuşmalarla beraber daha çok şey deneyimleyebilecekleri interaktif workshoplara katılma imkanı sunuyor. Workshop ağırlıklı bir programa sahip etkinlikte öğrencilere tecrübe kazandırmak, alanı daha iyi tanıtmak ve ilham kaynağı olabilecek isimlerle bir araya getirmek etkinliğin amaçlarıdır. İlham verici kısa oturumlarla başlayan etkinliğin devamında katılımcılar sektörün geniş yelpazesinde yer alan alanların içerisinden seçilen workshoplara katılarak sektörü birçok farklı yönüyle deneyimleyebiliyor. Bu sene 2.si düzenlecek etkinlik 14 Mart’ta gerçekleşecek.

 

Digital Marketing Challenge, önemi giderek artan dijital platformlara, pazarlama özelinde eğilen sanal ortamda gerçekleştirilecek bir yarışmasıdır. Kuruluşundan itibaren her alanda öncü ve lider olmayı misyon edinen bir öğrenci kulübü olarak giderek ilginin arttığı bu alan hakkında üniversite öğrencilerini düzenlenecek eğitimler ile bilgilendirmek, yarışma etabı ile de öğrendiklerini uygulama imkanını kendilerine sunmak bu yarışmayı düzenlemekteki en büyük motivasyonumuzdur. Alanda önemli akademisyenlerin ve sektörün önde gelen markaları ile usta isimlerinin dahil olacağı değerlendirme sürecinde ise katılımcılar arasından en başarılı stratejiyi gerçekleştiren kişi yarışmanın kazananı olacaktır.

Alt Kurul Direktörü:

Zahid Güçlükol
zahid.guclukol@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Kerem Demirkan
kerem.demirkan@buik.net

Sahil Şensöz
sahil.sensoz@buik.net

Ece Gümüşhan
ece.gumushan@buik.net

Ahmet Yapdı

ahmet.yapdi@buik.net

İş Dünyası ve Yönetim Alt Kurulu, çeşitli alanlarında birçok etkinlik düzenleyen İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, öğrencilerin kariyerlerine yön vermelerini ve iş dünyasını yakından tanımalarını hedefleyen alt kuruludur. Alt Kurul’un sene içinde düzenlediği ana etkinlikler Experience Days, Case Days ve Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi’dir.

Bu yıl 27’ncisi düzenlenecek bir vaka analizi etkinliği olan Case Days’te şirketler ile Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini interaktif bir ortamda buluşturabilmek hedeflenir. Şirketin isteğine göre belirlenen sayıda öğrencinin katılım gösterdiği etkinlikte, karışık olarak gruplara ayrılan öğrenciler şirket tarafından verilen vakayı analiz eder, vakaya yönelik çözüm önerileri geliştirir ve sonrasında bu çözüm önerilerini şirket yöneticilerine sunarlar. Kazanan gruplara şirket tarafından belirlenen staj, şirket yöneticileriyle yemek gibi çeşitli ödüller verilir. Bu yıl bir yenilik olarak spesifik departmanlarda vaka analizi çalışmalarının nasıl yapıldığına yönelik, ilgili şirketler tarafından sağlanan eğitici içeriklere de yer verilmesi hedeflenmektedir. Eğitimler, vaka çalışmalarından farklı günlerde konumlandırılacaktır. Case Days’de satış, pazarlama ve finans gibi iş dünyasının farklı alanlarından vakalara yer verilir. Getirilen vakanın ait olduğu departman şirketin istekleri doğrultusunda şekillendirilmeye açıktır. Etkinlikte öğrencilere şirket hayatının simülasyonu yaşatılırken şirketler de getirmiş oldukları soruna gençlerin bakış açısını görme ve Boğaziçi Üniversitesi’nin seçilmiş öğrencileriyle bir araya gelerek onlarla etkileşim kurma fırsatı bulur.

 

Kariyer yolunu çizmek isteyen öğrencileri hedefleyen Experience Days; workshoplar,oturumlar ve vaka analizleri ile öğrencilere yardımcı oluyor. Experience Days, farklı departmanlar hakkında bilgi edinmek ve kendini sınamak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapıyor.

 

Bu sene dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Boğaziçi’nin ilk ve tek Yönetim ve Liderlik Zirvesi ise 7-8 Mart 2020’de gerçekleşecek. Türkiye’nin en çok CEO yetiştiren lider üniversitesi olarak, lider markaları ve çeşitli alanlardan yöneticilerin ağırlanacağı zirvemizde liderliğin farklı yönlerine ve alanlarına yer verilecek. Etkinliğimiz Albert Long Hall salonunda gerçekleşecek.

Alt Kurul Direktörü:

İrem Narman
irem.narman@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Şevval Özeker
sevval.ozeker@buik.net

Ali Kağan Kılıç
ali.kilic@buik.net

Ömer Faruk Koparal
omer.koparal@buik.net

Nisa Akdemir
nisa.akdemir@buik.net

Finans ve Denetim Alt Kurulu‘nun bu seneki ilk etkinliği, Ekim-Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Boğaziçi Finance Challenge, Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek finans yarışmasıdır. Mezun eğilimleri göz önüne alındığında oldukça revaçta bir alan olan finans sektörünü üniversite öğrencilerine daha iyi tanıtabilmek amacıyla düzenlenen Boğaziçi Finance Challenge, bünyesindeki 3 roundu ile katılımcılarına 360° finans deneyimi sunacak.

 

Alt kurulun ikinci etkinliği 9-10-11-12-13 Mart tarihlerinde düzenleyeceği, 10 senedir var olarak bir BUİK klasiği haline gelen Finance Break. Geçtiğimiz yıllarda Mehmet Şimşek, Gazi Erçel, İbrahim Turhan, Andrew Vorkink, Donatello Galli, Burak Saltoğlu ve Refik Erzan gibi önemli isimleri ağırlayan Finance Break’te önemli finans konularını masaya yatırılacak.

 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü olarak bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz Audit Days Denetim Günleri 2-3 Mayıs tarihlerinde Boğaziçi Üniversite Güney Kampüs’te gerçekleşecek. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ciddi bir kısmının denetim şirketlerine ve bankaların teftiş kurullarına ilgi duyması vesilesiyle ortaya çıkan bu etkinliğimizde denetim dünyasının 4 büyük şirketini, bankaları ve bu alanda uzman isimleri ağırlıyoruz. Kampüsümüzde bu alana değinen tek etkinlik olan Audit Days’in diğer zirvelerimizden farkı, yoğun oturumlarla denetim sektörünü kendine has bütün özellikleriyle öğrencilere tanıtma imkânı sunuyor olması. Etkinliğimizde ağırlıklı olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ve diğer top 8 üniversiteden denetim dünyasında ilgi duyan öğrencileri ağırlamayı planlıyoruz.

Alt Kurul Direktörü:

Dilsu Tanal
dilsu.tanal@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Ziya Utku Karadeniz
ziya.karadeniz@buik.net

Nisa Köksal
nisa.koksal@buik.net

Halit Yavuz
halit.yavuz@buik.net

Ege Selçuk
ege.selcuk@buik.net

Boğaziçi’nin ekonomi alanında faaliyet gösteren tek kulübü olan İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün Ekonomi ve Yatırım Alt Kurulu, uzun yıllardır Boğaziçi öğrencilerinin ve tüm Türkiye’den öğrencilerin katılımıyla sayısız büyük etkinlik düzenliyor. Daha önceki adı Ekonomi ve Finans Alt Kurulu olan alt kurulumuz, son yıllarda düzenlediği Boğaziçi Ekonomi ZirvesiBoğaziçi Ekonomi Sohbetleri, Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, Investimate Sanal Yatırım Yarışması etkinlikleriyle birçok öğrencinin ilgisini çekmeyi başardı.

Türkiye’nin en büyük ve en köklü öğrenci kariyer kulübü Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 2015’ten sonra küçük bir ara verdiği Boğaziçi Ekonomi Zirvesi’nin 10.’su ile bu alanda kendini geliştirmek, farkındalık kazanmak ve gündemi yakalamak isteyen öğrenciler için geri dönüyor. 2 gün boyunca birbirinden değerli ekonomistler, üst düzey yöneticiler ve alanında saygın akademisyenler ağırlayacak olan Boğaziçi Ekonomi Zirvesi, bu sene Güney Kampüs Albert Long Hall’de gerçekleşecek. Farklı okullar ve bölümlerden oluşacak, alana ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen katılımcı kitlesiyle etkinliğimiz bu sene 400-450 kişi ile Güney Kampüs denince ilk akla gelen Saatli Bina(ALH)’yı doldurmayı planlıyor. Dolu dolu geçecek bu 2 günde katılımcılar, oturum aralarında salonumuzun fuaye alanında sponsor firmalarımızın standlarını gezerek dinlenmenin yanı sıra firmalardan bilgi alabilecekler.

 

5 senedir düzenlediğimiz Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri bu yıl da iddialı isimlerin ağırlanmasıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ve Yapı Kredi Başekonomisti Cevdet Akçay gibi isimleri ağırlayan Boğaziçi Ekonomi Sohbetleri ekonomiye yön veren isimlerle yüzlerce öğrenciyi bu yıl da bir araya getirmeye devam edecek.

 

21-22 Mart’ta 5.si düzenlenecek olan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’yle borsa, temel ve teknik analiz, risk yönetimi, forex, davranışsal finans alanlarında uzman isimlerin vereceği eğitimlerle 200’ün üstünde katılımcı öğrenciyi Investimate Sanal Yatırım Yarışması’na hazırlanacak.

 

Türkiye’nin en kapsamlı sanal yatırım yarışması Investimate‘te yarışmacılar, 6 hafta boyunca Borsa İstanbul’dan alınan anlık verileri kullanarak hisse senedi, viop, varant gibi çeşitli işlemleri kullanarak sanal 100.000 TL’lerini artırmaya çalışıyor. 6 hafta sonunda bakiyesini en çok artıran 50 kişinin yazdığı strateji raporları alanında yetkin jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilerek değerlendirme sonuçlarına göre ödüllerimiz sahiplerini buluyor. Bunun yanında her hafta bakiyesini yüzdelik oranda en çok artıran yarışmacılarımız da haftalık ödül alma hakkı kazanıyo

Alt Kurul Direktörü:

Batuhan Aktaş
batuhan.aktas@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

Burcu Naldöven
burcu.naldoven@buik.net

Metehan Alp
metehan.alp@buik.net

Bengi Eda Aydoğdu
bengi.aydogdu@buik.net

Ahmet Selim Ertunç

ahmet.ertunc@buik.net

Önceki adı İş ve Kariyer Alt Kurulu olan Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 60 yıllık birikim ve deneyimi ile çalışmalarını yürütmektedir. Temel misyonu, üniversite öğrencilerinin yoğun bir  şekilde arzu ettiği “fikirlerini iş dünyasıyla buluşturarak girişime dönüştürmek” konusunda  öğrencilere olanaklar sağlamaktır.

 

Pek çok girişimci ruhlu üniversite öğrencisinin yenilikçi fikirleri olmasına karşın bunların hayata geçemeden kaybolduğu günümüz şartlarında Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, öğrencilerin hayalleri ile fikirlerinin hayata geçmesi arasında köprü vazifesi görmektedir.

 

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan How to Start Girişimcilik Zirvesi, girişimcilik alanına ilgi duyan öğrencilerin kendini geliştirmesi, ilham alması ve network oluşturması için imkanlar sunuyor. How to Start katılımcılarını, girişimcilik ekosisteminin önde gelen girişimcilerini, yatırımcılarını ve alanda uzman isimleri bir araya getirecek. Oturumların yanı sıra fuaye alanında çeşitli girişimler kendilerini katılımcılara tanıtma imkanına sahip olacak. Girişimcilik alanında hedefleri olan ve kendini geliştirmek isteyen öğrencilere ekosistemi tanıtmak ve onlara yol göstermek amacıyla oluşturulmuş How to Start iki gün boyunca öğrencilere unutamayacakları tecrübeler kazandıracak.

 

Türkiye’nin ilk sanal inovasyon yarışmalarından olan Inno Time, fikir üretme kabiliyetlerini geliştirmek ve bu fikirlerini iş planına dönüştürmek isteyen geleceğin yenilikçilerini bir araya getirmeyi ve bu süreç içinde inovasyona ilgi duyan öğrenciler arasında network yaratmayı hedefleyen bir etkinliktir. Tamamen online olarak gerçekleşen Innovation Camp, üniversite öğrencilerinin inovasyon temelli 3 vaka üzerinde çalışmasına olanak sağlıyor. Ön elemeleri geçen ekipler final aşamasında online platformda da canlı yayınlanacak iş geliştirme, pazar araştırması, finansal planlama ve dijital pazarlama eğitimleri alıp fikirlerini iş modellerine dönüştürecekler.

Alt Kurul Direktörü:

Ömer Özbelli
omer.ozbelli@buik.net

 

Alt Kurul Koordinatörleri:

İremsu Can
iremsu.can@buik.net

Oya Hoban
oya.hoban@buik.net

Ömer Faruk Şişman

omer.sisman@buik.net

Akın Semih Pur

akın.pur@buik.net