BUİK

Organize Ediyoruz

–her yıl 20 büyük etkinlik–

Temmuz ayında oluşturduğumuz ekiplerimizle, yılların tecrübesinden yararlanarak etkinliklerimizin hazırlıklarına başlıyoruz. Yıl içerisinde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden yüzlerce öğrencinin katılımıyla etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz.

 

Etkinliklerimizde her zaman öğrencilerimizin ve şirketlerin değişen taleplerine uyum sağlamaya, yenilikçi
 ve kaliteyi ön plana çıkaran yapımızı korumaya büyük önem veriyoruz. Amatör bir ruhla profesyonel işler ortaya çıkarıyoruz.

Tanışıyor Tanıştırıyoruz

–şirket ve öğrenci buluşmaları–

Tam verim ve mutluluk için çalışılan alan kadar şirketin de öneminin vazgeçilmez olduğunu biliyor; öğrencilerin tercihlerini yapmadan şirketleri tanıması, şirketlerin de daha geniş bir öğrenci portföyüne ulaşması gerektiğine inanıyoruz.

 

Yıl içinde düzenlediğimiz Case Days’lerde öğrenciler şirketlerin belirleyeceği vakalara çözüm üretiyor, öğrenci kampımızda seçilmiş öğrenciler ve üst düzey şirketler bir araya geliyor. Öncülüğünü yaptığımız Kariyer Fuarıyla şirketleri kampüsümüzde ağırlıyoruz.

Gelişip Geliştiriyoruz

–eğitim, case ve workshoplar–

Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü olarak en önemli misyonlarımızdan biri üyelerimizin ve öğrencilerin kendilerini sürekli geliştirmesine yardımcı olmak. Bu bağlamda üniversitedeki derslerin yanında çeşitli etkinlikler ve eğitimlerle öğrencilerin seçtikleri alanda özelleşmesini sağlıyoruz.

 

Türkiye’nin en önemli akademisyenleriyle iletişim halinde olarak sohbetler düzenliyor, zirvelerimizde Ersin Özince, Özgür Demirtaş, Nevzat Aydın, Kaan Varnalı, Nilsen Altıntaş, Arda Erdik ve Ali Kamil Uzun gibi alanında kabul görmüş isimleri ağırlıyoruz.

Rahatlayıp Eğleniyoruz

–kamplar, partiler, piknikler–

İşletme ve Ekonomi Kulübü olarak 66 yıldır hiçbir zaman rahatlamanın ve eğlenmenin motivasyon ve yaratıcılık üzerindeki önemini küçümsemedik.

 

Her yıl yüzlerce yeni Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin bir araya geldiği kulübümüzde kaynaşmayı sağlamak, bağlılığı geliştirmek ve öğrenirken aynı zamanda da eğlenmek için birçok etkinlik düzenliyoruz. Her yıl 9 üyemizi HCAP organizasyonuyla Harvard Üniversitesi’ne gönderiyoruz. Kilyos Kampüs’te gerçekleştirdiğimiz kamplarla seneye güzel bir nokta koyuyoruz.